Problem kradzieży

Kradzież to problem, który dotyka nas wszystkich.

Nawet jeśli masz szczęście, że nie skradziono ci żadnej własności to zapewne płacisz wysokie ubezpieczenie za swój dom, pojazd z powodu działalności przestępców w Twoim regionie. Jest szansa aby to zmienić.

Datatag został założony przez jedną z największych firm na świecie na początku lat 90., aby przywrócić równowagę na korzyść przestrzegającego prawa obywatela. Statystyki z ostatniej dekady pokazują, że Datatag odgrywa ważną rolę w ochronie wszelkiego rodzaju własności.

Sercem systemu Datatag jest elektroniczny transponder zaprojektowany do schowania w pojeździe. Te małe transpondery posiadają unikalny kod identyfikacyjny, który można „odczytać” za pomocą skanera używanego przez Policję. Pozwala policji zidentyfikować właściciela każdego pojazdu oznaczonego systemem Datatag, nawet jeśli wszystkie inne numery identyfikacyjne zostaną usunięte.

Przestępcy wiedzą, że jeśli zostaną przyłapani na kradzieży samochodu lub części, które uda się zidentyfikować z pewnością zostaną skazani. Datatag ma bardzo wysoki wskaźnik skuteczności. Sprawa, w której Datatag został wykorzystany nigdy nie została przegrana. Fakt, o którym przestępcy dobrze wiedzą!

Każdy system Datatag zawiera naklejki ostrzegawcze odporne na manipulacje, które informują przestępcę, że Twoja własność jest chroniona przez Datatag, a to zwykle wystarcza, aby przekonać go do szukania łatwiejszego celu.

Oprócz elektronicznych transponderów systemy Datatag zawierają również dodatkowe elementy, takie jak Datadots i oznaczenia UV. Pozwalają one oznaczyć praktycznie każdy główny element pojazdu i sprawiają, że nie są one atrakcyjne dla złodzieja.

 

Datatag

O firmie

Utworzona na początku lat dziewięćdziesiątych jako filia japońskiej firmy Mitsui, jednej z największych firm handlowych na świecie. Datatag pierwotnie miał na celu zwalczanie kradzieży motocykli.

Datatag jest obecnie prywatną niezależną firmą, która już okazała się dużym sukcesem w zapobieganiu kradzieży motocykli i samochodów, w ostatnich latach firma opracowała szereg systemów Datatag na inne rynki, w tym skutery, quady, skutery wodne, rowery, sprzęt jeździecki,  łodzie i akcesoria, przyczepy kempingowe i kampery, przyczepy, sprzęt budowlany i rolniczy, nieruchomości domowe oraz inne kosztowności.

Dostęp do bezpiecznej bazy Datatag może uzyskać Policja i inne uprawnione służby 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Policja przechodzi pełne szkolenie, a Datatag udostępnia organom ścigania specjalistyczne narzędzia, które są wykorzystywane do identyfikacji podejrzanego mienia w prosty i szybki sposób.

Kradzież to problem, który dotyka nas wszystkich