Motocykl

Nr 1 w znakowaniu i identyfikacji motocykli i ich części

Przegląd: Oznaczenia UV | Datadots® / DNA | Transponder | Etykieta ostrzegawcza

Motocyklowy system znakowania i identyfikacji Datatag

Motocyklowy system identyfikacji Datatag istnieje od 1992 roku. Obecnie w Wielkiej Brytanii chronionych jest ponad 500 000 motocykli. Odsetek kradzieży tak oznaczonych motocykli jest 10-krotnie niższy niż kiedyś. Zdecydowana większość motocykli jest obecnie znakowana systemem Datatag dlatego całkowita liczba kradzieży wyraźnie spada.

Oprócz transponderów, które zapewniają elektroniczny „odcisk palca” na głównych komponentach, system wykorzystuje również „niewidoczne” trawienie chemiczne oraz zawiera setki Datadots® do oznaczenia mniejszych elementów.

Najlepszym sposobem ochrony motocykla jest zainstalowanie oznaczeń identyfikacyjnych natychmiast po zakupie. Wieloelementowy system znakowania pozwala policji zidentyfikować właściciela każdego oznaczonego motocykla lub jego części, nawet jeśli tablica rejestracyjna i standardowe numery identyfikacyjne producenta zostały usunięte lub zmienione.

Sprawcy kradzieży doskonale zdają sobie sprawę, że wszystkie procesy sądowe, w których jako dowód wykorzystano Datatag, zakończyły się sukcesem dla Datatag i właścicieli motocykli. Gdy tylko złodzieje zobaczą etykiety ostrzegawcze na Twoim motocyklu, zwykle zostawiają go w spokoju i szukają łatwiejszego celu.

Datatag Motocykl

Technologia Datatag dla motocykli

Najczęściej Zadawane Pytania

Nie, transpondery nie zawierają baterii ani innych części wymagających wymiany. Są one zasilane lub „budzą się” tylko wtedy, gdy są przesłuchiwane przez specjalne skanery Datatag dostarczone policji.
Datatag dostarcza bezpłatnie skanery policji i innym służbom państwowym na podstawie ich zapotrzebowania.
Wszystkie dane przechowywane w bazie danych mogą być wykorzystywane wyłącznie przez policję. Jedyny wyjątek dotyczy danych własności (nie danych osobowych), które mogą podlegać przyszłej kontroli jej pochodzenia.
Tak, w przypadku wymiany lub doposażenia w dodatkowe elementy systemu znakowania prosimy o kontakt z firmą Expero, wyłącznym importerem Datatag na terenie Polski, w dni robocze w godz. 8:30 - 16:30 pod nr tel. +48 22 761 99 44.
Numer członkowski Datatag można przenieść za niewielką opłatą. Dane dotyczące nowego właściciela są zarejestrowane w bezpiecznej bazie danych Datatag.
Natychmiast zgłoś to zdarzenie policji, a następnie skontaktuj się z Datatag, podając swój numer członkowski i numer raportu policyjnego. Status twojego pojazdu w rejestrze zostanie zmieniony na skradziony.

Kradzież to problem, który dotyka nas wszystkich