Skuter/Motorower

Nr 1 w znakowaniu i identyfikacji skuterów i ich części

Przegląd: Oznaczenia UV | Datadots® / Datatag DNA | Transponder | Etykiety ostrzegawcze

System znakowania i identyfikacji Datatag do skuterów i motorowerów

W ostatnich latach znacznie wzrosła sprzedaż skuterów. Ludzi coraz bardziej męczy jazda w korkach, rośnie irytacja wzrastającymi cenami paliwa lub nie chcą korzystać z transportu publicznego.

Niestety, temu boomowi na skutery towarzyszy również dramatyczny wzrost ich kradzieży. Fizyczne urządzenia zabezpieczające mogą w pewnym stopniu pomóc w ochronie skutera, ale zamki i alarmy nie odstraszają profesjonalnych złodziei. Skuter jest stosunkowo lekki, można go łatwo załadować do furgonetki i zabrać w kilka sekund!

Najlepszym sposobem ochrony skutera zainstalowanie oznaczeń identyfikacyjnych natychmiast po zakupie. Wieloelementowy elektroniczny system antykradzieżowy pozwala policji zidentyfikować właściciela każdego oznaczonego skutera lub motoroweru, nawet jeśli tablica rejestracyjna i standardowe numery identyfikacyjne producenta zostały usunięte lub zmienione.

Sprawcy kradzieży doskonale zdają sobie sprawę, że wszystkie procesy sądowe, w których jako dowód wykorzystano Datatag, zakończyły się sukcesem dla Datatag i właścicieli pojazdów. Gdy tylko złodzieje zobaczą etykiety ostrzegawcze na Twoim skuterze, zwykle zostawiają go w spokoju i szukają łatwiejszego celu.

Systemy Datatag są dostępne u wszystkich autoryzowanych i głównych sprzedawców skuterów i motocykli. Jako lider w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie, Datatag oferuje system znakowania w atrakcyjnej cenie, który chroni Twój pojazd bezterminowo. Właściciel nie ponosi żadnych opłat miesięcznych.

Do tej pory Datatag został zainstalowany w dziesiątkach tysięcy skuterów.

Datatag Skuter/Motorower

Technologia Datatag dla Skuterów / Motorowerów

Najczęściej Zadawane Pytania

Nie, transpondery nie zawierają baterii ani innych części wymagających wymiany. Są one zasilane lub „budzą się” tylko wtedy, gdy są przesłuchiwane przez specjalne skanery Datatag dostarczone policji.
Datatag dostarcza bezpłatnie skanery policji i innym służbom państwowym na podstawie ich zapotrzebowania.
Wszystkie dane przechowywane w bazie danych mogą być wykorzystywane wyłącznie przez policję. Jedyny wyjątek dotyczy danych własności (nie danych osobowych), które mogą podlegać przyszłej kontroli jej pochodzenia.
Tak, w przypadku wymiany lub doposażenia w dodatkowe elementy systemu znakowania prosimy o kontakt z firmą Expero, wyłącznym importerem Datatag na terenie Polski, w dni robocze w godz. 8:30 - 16:30 pod nr tel. +48 22 761 99 44.
Numer członkowski Datatag można przenieść za niewielką opłatą. Dane dotyczące nowego właściciela są zarejestrowane w bezpiecznej bazie danych Datatag.
Natychmiast zgłoś to zdarzenie policji, a następnie skontaktuj się z Datatag, podając swój numer członkowski i numer raportu policyjnego. Status twojego pojazdu w rejestrze zostanie zmieniony na skradziony.

Kradzież to problem, który dotyka nas wszystkich